Ботев Враца успя да надвие Хебър с 2:0 в мач от

...

Моралес тръгна със сладък успех над Хебър начело на Ботев Враца

Ботев Враца съумя да надвие Хебър с 2:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига, игран на националния стадион " Васил Левски ". Хлеб Бухал си вкара автогол в 40-а минута. Браян Переа удвои задатъка на своя отбор в 45-а минута. До края на мача врачани демонстрираха убеденост и непоклатимост в отбрана, с цел да запазят своя задатък недокоснат.

В първите 15 минути ситуациите пред двата отбора съвсем липсваха, като с неакуратен удар се регистрира само Жан Пиер да Силва за гостите.

В 26-а минута гостите получиха порядъчен късмет. Браян Переа беше открит в наказателното поле, обърна се и стреля, само че ударът мина около вратата на Хебър.

Голям късмет пристигна в 37-а минута. Първо Мирослав Маринов насочи мощен изстрел от отдалеченост, само че Дебърлиев избави. След ъгловия удар Браян Переа се оказа непокрит в наказателното поле, само че гредата избави домакините.

Три минути по-късно, въпреки всичко, врачани взеха задатък. След отнета топка и бърза контраофанзива на Ботев Враца, Чавдар Ивайлов центрира остро, а Хлеб Бухал си означи автогол след непреценена интервенция.

В последната минута на постоянното време врачани удвоиха. След ново хубаво подаване на Валбуена към Переа, колумбиецът приключи с едно допиране за 2:0.

В началото на втората част Хебър имаше късмет. Венсан Марсел застана зад директен свободен удар и стреля мощно, само че топката срещна горната греда на вратата на Ботев Враца.

В идващите минути Хебър се засилва и пазарджиклии се регистрираха с два точни удара на резервата Арсенио Валпорт, които обаче се оказа лесна плячка за Краси Костов. Гостите седяха прибрани в тези минути, само че беше мъчно да се види по какъв начин играчите на Фулвио Пеа ще измислят нещо.

Хебър - Ботев Враца 0:2

0:1 - Хлеб Бухал (автогол, 40)

0:2 - Браян Переа (45)

Стартови сформира:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 23. Клаудио Бонани, Олекси Лобов, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел;

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 20. Биатумусока Меси, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 19. Браян Переа, 17. Чавдар Михайлов, 88. Йохан Валбуена, 21. Жан Пиер Да Силва;